Whatsapp Hattımız

Avşa Adasında Ne Yenir?

Avşa Adasında Ne Yenir?

Avşa Adasında Ne Yenir?

Avşa adamız sokak lezzetleri ile meşhurdur sahil bandı boyunca biri birinden güzel sokak lezzetleri ile karşılaşabilirsiniz midye kokoreç kumru kumpir ve çiğköfte bu sokak lezzetlerinin önünde gelir.
Adamızda taze balık ve biri birinden özel ege otları ile sunulan ege ve Girit mutfağına ait mezeler adamizdaki sahil restoranlarının gözdeleridir.
Ada olduğu ve balıkçılığın geçim kaynağı olduğu için balık ve deniz ürünleri tartışılmaz lezzetli ve tazedir.
Adamızda en çok çıkan balık istavrit sarıkanattır .bunun yanında Marmara denizinde bulunan tüm balıkları yakalamak mümkündür.
Lüfer hamsi deniz levreği deniz cuprası kalkan balığı kelebek balığı ve fener balığı da bu harika lezzelerin arasındadır.
Bunun yanında et kebab ve sulu yemek yerleride mevcuttur. Çeşitli bölgelerden gelen ustalarımızin  marifetlerini konusturdugu avşa adamız yemek severler ve gurme Lee için özel bir bölgedir.
Avsa adamizda tatil beldesi fiyatlarından ziyade şehir merkezindeki restoran fiyatları uygulanır.yani avşa Adamızda çok iyi bir ziyafeti uygun a satın alabilirsiniz.
Kısacası avşa da ne yenir dendiğinde  denizden çıkan herşey diyebiliriz ve yanında ûlkenin  dörtbiryanindan gelmiş ustalarımızin et ve tavuk yemekleri bizim favorimiz midye dolma şimdiden afiyet olsun diyoruz.

BALIKÇI EROL

Balıkçı Erol avşa avşa adamizin en eski balık restoranlarından biridir iskelenin sağında sahil bandında bulunmaktadır. Balıkçı Erol avşa da biribirinden lezzetli deniz mahsulleri ve Girit mezelerini tatmanizi önemle tavsiye ediyoruz. Dostlarınızla birlikte gûn batımında hem sohbet edip hemde eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. Aksamları fasıl canlı müzik eşliğinde içkinizi yudumlayıp sohbet edip eğlenebileceğiniz bir mekan fiyatlar şehir merkezine yakın fiyatlardır. Unutulmaz bir gece için Erol'un yeri avşayı tercih edebilirsiniz.

İLETİŞİM

0535 358 71 51

LAKERDA

Lakerda Avşa iskelemizin solunda sahil bandında bulunan eski tanz ın yerinde olan adanın en genç markalarindandır .lakerda avşada canli müzikler eşliğinde eğlenip biri birinden taze deniz mahsullerini tadip içkinizi yudumlayabilirsiniz.kalamar karides ve fener kavurmayı önemle tavsiye ediyoruz.fiyalar uygundur şimdiden afiyet olsun diyoruz

İLETİŞİM

0535 642 42 51

YAREN RESTORANT

Yaren restoran yaren turizm işletmelerine bağlı et ve balık restoranıdır.adamizda oldukça eskidir yaren restoran da kimi zaman fasıllarla efkarlanip kimi zamanda dj performans ı ile dostlarınızla birlikte halay çekip dans edebilirsiniz.
Biz yaren restoranın şiş kebablarını çok beğendik.ama bunun yanında deniz mahsulleri ve bol çeşit Girit mezelerini denemeden dönmeyin şimdiden size ve dostlarınıza ii eğlenceler diliyoruz.

İLETİŞİM

0 532 621 96 46

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.