Avşa Feribot Seferleri, Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası, Marmara Denizi’nde yer alan popüler bir tatil destinasyonudur. Adanın güzelliklerini keşfetmek veya özellikle yaz aylarında denizin keyfini çıkarmak isteyenler için feribot seferleri önemli bir ulaşım seçeneğidir. İstanbul, Tekirdağ ve Erdek gibi çeşitli limanlardan Avşa Adası’na feribot seferleri düzenlenmektedir.
İstanbul- Avşa feribot seferleri, İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) tarafından sağlanmaktadır. Feribot seferleri genellikle yaz aylarında daha sık olup, İstanbul’dan Avşa Adası’na genellikle Yenikapı veya Bostancı iskelelerinden hareket eder. Yenikapı Avşa sefer süresi ve hareket saatleri mevsime göre değişiklik gösterebilir. İstanbul Avşa Feribot Fiyatları Bostancı ve Yenikapı İskele için genellikle farklılık göstermemektedir. İDO Avşa bilet fiyatları seferin doluluğuna göre de değişkenlik gösterebilir. 8 Haziran 2023 İstanbul Avşa bilet fiyatı 403 TL’den başlamaktadır.
Tekirdağ-Avşa feribot seferleri düzenleyen firmaların bazıları, Öz Kaptan, Ömer Kaptan ve Adalar 1 gemileridir. Seferler Ceyport Limanı’ndan hareket eder ve yaz kış düzenli olarak gerçekleştirilir. Kış aylarında cuma günleri Tekirdağ’dan Avşa’ya, pazar günleri ise Avşa’dan Tekirdağ’a seferler düzenlenir. 

Sezon boyunca Marmara Roro ve Yavuz Gemileri de feribot seferlerine katılarak günde karşılıklı ona yakın sefer düzenleyebilmektedir. Tekirdağ Avşa Adası feribot fiyatları firmalar arasında dönemsel olarak farklılık gösterebilir. 

Erdek’ten Avşa’ya feribot seferleri ise Gestaş firması tarafından sağlanmaktadır. Yaz kış düzenli olarak arabalı feribot seferleri düzenlenir. Ayrıca Adalar 1 gemisi de Erdek’ten Avşa’ya arabalı feribot seferleri yapmaktadır.

Gestaş, gemilerinde yolcular için daha çok rahatlık ve konfor sunmaktadır. Araç kapasitesi de daha yüksektir. Gestaş’ın Avşa’dan hareket saatleri değişiklik göstermekle birlikte genellikle sabah 06:45 ve akşam 16:45’tir. Erdek’ten hareket saatleri ise 11:00 ve akşam 19:00’dır. Ancak hava koşullarına bağlı olarak sefer saatlerinde değişiklik veya iptal olabileceğinden, seyahat öncesinde firmaların duyurularını kontrol etmek önemlidir.

Erdek-Avşa Adası arası 2,5-3 saat sürebilmektedir. Ancak , Gestaş hızlı feribotlarıyla Erdek-Avşa arasında seyahat etmek mümkündür. Bu feribotlar seyahat süresini 45-60 dakikaya indirmektedir.
Yaz döneminde Marmara Roro firması da arabalı feribotlarla Erdek-Avşa güzergahına katılır ve günde 2 sefer düzenler.
Unutmayın, feribot seferleri mevsime ve talebe göre değişebilir. Bu yüzden seyahatten önce güncel bilgilere ulaşmak önemlidir. Ayrıca bilet rezervasyonu yapmak için erken davranmanız seyahat planlamanızı kolaylaştıracaktır.
Tatil için geliyorsanız, Avşa Feribot bileti alırken, mutlaka otel rezervasyonunuzu da yapmanızı tavsiye ederiz. Avşa feribot seferleri ile ilgili en güncel sefer saatleri ve firmaların irtibat bilgileri için www.gemiseferleri.com sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

En iyi oteller ve en uygun fiyatlar için Avşa Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.